AR-GE

Bitkileriniz için uygun karışımlar

Yüksek kaliteli ürün elde etmek için en iyi hammaddenin kullanılması gerekir. Gramoflor ürünlerinde her şeyden önce, kendi Kuzey Alman torfumuz kullanılmaktadır. Geniş yapraklı sphagnum yosunu, substratların ve saksı topraklarının eşsiz yapısal istikrarını sağlar. Profesyonel çalışmalar için en önemli temel, beyaz torfun çıkarılmasıdır. Beyaz torf, özel bir torf kazma metoduyla çıkartılır ve ayrıntılı işlemlerden geçerek hazırlanır. Sonuç olarak, substratlarımızın sürekli ve homojen kalitesi, ekimleriniz için maksimum bir kesinlik garanti eder. Müşterilerimizin bireysel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ürettiğimiz yenilikçi substrat karışımlarımız, ürünlerimizin ekspertizinin ne denli yüksek düzeyde olduğunun bir kanıtıdır. Garamoflor’un bitki üretiminin merkezinde yer alan karıştırma biriminde sadece Gramofibre, perlit, kil, ahşap ve Hindistan cevizi talaşı, ağaç kabuğu, substart gübresi, kum, çeşitli mineral bileşenler, GramoXchange ve üst sınıf gübreler gibi özel olarak seçilmiş katkı maddeleri kullanılmaktadır.

Yenilikçi ruhumuz sayesinde çıkarma ve üretim mühendisliğine de çok büyük önem veriyoruz; Gramoflor’un himayesinde, fraktiometre, kontrol örnekleme cihazı ve volumat gibi ileri teknolojiler geliştirilmiştir ki bunlar, bugünün substrat sektöründe kullanılan standart ekipmanlardır. Gramoflor, yüksek güvenlikli özellikler ve ekipmanlar dışında titiz ve kaliteli bir yönetim sistemine sahiptir: Kalibre teknolojilerin uygulanmasının yanı sıra iç ve dış üretim ve analiz kayıtları özünü oluşturmaktadır. En az bir yıl boyunca soğuk odada muhafaza edilen kontrol numuneler ve Bitki Yetiştiricileri için Kalite Güvence Derneği (Gütegemeinschaft Substrade für Pflanzen e.V. ) tarafından sürekli olarak gerçekleştirilen dış denetimler sayesinde Gramoflor, hedeflediği yüksek standartlara ulaşmaktır.

Bireysel profesyonel substratlar

Uzun geçmişe sahip yetkinlik…

Bireysel profesyonel substratlar konusunda Gramoflor kendi dalında lider firmalar arasında yer almaktadır. Süs bitkileri yetiştiricisi, fidelik sahibi veya sebze üreticisi olsun, bizim için en önemli şey, her zaman müşterilerimizin beklentilerini karşılayabilmektir. İşine adanmış, yetenekli ve deneyimli uzman danışman ekibimizin desteğiyle, sizlerle birlikte en uygun ve en eksiksiz çözümleri geliştiriyoruz. Tabi ki her zaman, birinci sınıf ve homojen kalitede…

Müşterilerimizin ürünlerini ve şartlarını değerlendirerek, kişisel istek ve taleplerini teknik olarak göz önünde bulunduruyoruz. Bunun dışında, su kalitesi, sulama teknikleri, ürünün boyutu ve bitki konteynır ve saksıların boyutu, ürünü etkileyen önemli faktörlerdir. Dolayısıyla, ticari bitkisel üretime göre, sağlıklı bitki yetiştirme ve ürün güvenliği için yüksek standartta olmalıdır. Gramoflor olarak biz, yüksek kaliteli substrat üretimimizi, yılardır en modern teknoloji ile kombine ettiğimiz uzmanlık ve tecrübemize borçluyuz. Kendinizi ikna edin ve kazanmaya başlayın.

Entegre işlem zinciri

Her şey aynı yerden geliyor…

Substrat uzmanı Gramaflor olarak, işlem zincirini oluşturuyoruz ve böylece yüksek güvenlik ve şeffaflık temin ediyoruz. İşlem zinciri, torfun çıkarıldığı andan işlendiği ana kadar olan, hatta yan ürünlerin dağıtımını da içeren, doğrudan pazarlamayı kapsar. Ana torf hacimlerin ekstraksyonu ve bütün hazırlama ve işlemeler Gramaflor olarak bizim tarafımızdan yapılır. Bu entegre sistem, substratta ince ayar yapılmasını ve böylece başlangıçtan itibaren kaliteli üretim sunulmasını sağlar. Bu sayede Gramaflor olarak teslimat güvenirliğini garanti edebiliyoruz. Çünkü, bize ait kaynaklarımızı uzun vadede kullanabileceğimizi biliyoruz. Mükemmel derecede istikrarlı yapısı ve üstün hava ve su tutma kapasitesi ile Kuzey Alman torfu, substartlarımız için temel oluşturmakla birlikte, aynı zamanda güvenli bir ürün ekimi için de ideal ortamı oluşturur. Hammadde’nin eşsiz niteliklerinden tamamen yararlanmak amacıyla torfumuz özel bir kazma metoduyla çıkarılır ve en yeni tekniklerle hazırlanır. Sonuç olarak, sürekli bulabildiğimiz, birinci sınıf bir hammadde elde ederiz.

Beş beyaz torf ve iki siyah torf kaynağımız sayesinde ideal bir hammadde kaynağımız var. Dolayısıyla sürekli, tekrarlanabilir ve kaliteli ürünler sağlayabiliyoruz. İşleme esnasında sadece en rijit kalite standartlarına uyan, özenle seçilmiş bileşenler eklenir. Gramofibre, Perlit, Kil, ve Hindistan cevizi talaşı ürünleri, bark humus, substrat kompostu, kum, çeşitli mineral besinler, üst seviye gübreler, GramoXchange v.s. gibi eklerin incelemelerini, Bitki Yetiştiricileri için Kalite Güvence Derneği (Deutsche Gütegemeinschaft Substrate e.V.)’ nin kriterlerine göre yapıyoruz. Profesyonel bahçe bitkilerine en uygun substrat karışımları üretmek için her zaman gelişiyoruz. Ayrıca frakiometre, volumat ve kontrol örnekleme cihazı gibi ileri teknolojiler kullanıyoruz. Her aşamadaki şeffaflığımız, torfun çıkarılmasından teslimatına kadar olan tüm süreci takip etmenizi sağlar. İşte güven hissini yaratan budur. Dün, bugün ve yarın için….

Herşey tek bir kaynaktan…

Çıkarma, işleme ve uluslararası dağıtım…

Gramoflor olarak kendi başımıza bütün önemli süreçleri gerçekleştirir ve kontrol ederiz. Profesyonel yetiştiricilere, spesifik substaratların gelişimi hakkında veya uzman perakendecilerin özel saksı topraklarının seçimi hakkında olsun, Gramoflor’un uzman ve adanmış danışmanları, her zaman müşterilerimizin hizmetindedir. En yüksek kalite standartları, cazip ambalaj tasarımları ve olağanüstü bir tanınma değeri: Hırslı bahçe düşkünleri için üstün ürün yelpazesi.

Ürünlerimiz, müşterilerimizin memnuniyetini karşılamak için pazar ihtiyaçları doğrultusunda paketlenmektedir. (5,10,15,20,45,70,250,300 litre ve Big Bale) ve sadece yetkili mağazalarımızda bulunmaktadır.

Ticari Bahçecilik için substratlar

• Profesyonel substratlar: Tohumlama ve kesme çiçek substratı, konteynır substratı, saksı substratı, sıkıştırılmış saksı substartı, tepsi substratı ve yayılım substratlarda dahil olmak üzere süs bitkileri pazarı, fidelikler, fidanlıklar ve sebze üreticileri için müşteriye özel substratlar ve profesyonel kullanım için yüksek kaliteli, standart substratlar.

• Gramospeed: Fide yayılmasını hızlandırmak ve desteklemek için fide kapları.

Uzman ticaret için özel ürün yelpazesi

• Bahçivan substratları: Kendi adınıza yapılan ve isteklerinize göre hazırlanan profesyonel görünüme sahip özel saksı toprağı.

• Premium: Birinci kalite saksı toprağı. Ön planda adınızın yer aldığı benzersiz bir ambalaj konseptine sahiptir. Saksı toprağı, güller için özel saksı toprağı.

• Naturahum: Kaliteli ve çekici bir görünüme sahip olup, fiyat açısından iyi bir alternatiftir. Çiçek, mezar bitkisi, dekoratif amaçlı bitkiler için uygundur. Bahçe torfu olup Kuzey Almanya ve Baltık bölgesinde onaylanmış ve çok sıkı kriterlere göre seçilen torf substratlar.